Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 24.04.25, 17:27

Головна » 2016 » Листопад » 9 » 9 листопада - День української писемності та мови
9 листопада - День української писемності та мови

Єдиний скарб у тебе - рідна мова

У День української писемності та мови учнівський та педагогічний колективи Пляшевської ЗОШ зібралися на урочисту лінійку, щоб  долучитися до відкриття Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика, який проводиться з метою утвердження статусу державної мови та підняття її престижу. Вчителі української мови та літератури Ковальчук С.А. та Грицюк Г.Д. розповіли школярам про історію виникнення свята та про організатора конкурсу Петра Яцика, канадського мецената українського походження, який зробив великий внесок у фінансування розвитку української науки за кордоном.

За православним календарем — це і день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Під час свята учні  декламували вірші про мову, про Україну. Після того було проведено шкільний етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.

Заступник директора з навчально-виховної роботи    Л.Сьомак

Переглядів: 462 | Додав: Gonchar | Рейтинг: 5.0/3