Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 24.04.25, 21:40

Головна » 2018 » Листопад » 10 » Любов до рідної землі наснаги в праці додає
Любов до рідної землі наснаги в праці додає

Лиш праця світ таким, як є, створила. Лиш в праці варто і для праці жить.
Іван Франко

Надія Якимівна Починюк народилася у селі Рідків 15 липня 1935 року (але записана 29 серпня). У школі провчилася лише 5 років, на заваді стала війна. А в 15 років пішла працювати у колгосп в селі Рідків. На той час мала вже 190 трудоднів, за один відпрацьований трудодень отримувала 30 копійок.
  У 25 років Надія Якимівна вийшла заміж і переїхала жити у Пляшеву. Перший рік працювала ланковою, а на другий рік перейшла на роботу у дитячий садок. З 1963 по 1999 рік працювала дояркою у колгоспі імені Богдана Хмельницького.
  За цей час  Надія Якимівна отримала Орден Пошани у 1976 році, посвідчення ударника дев’ятого п’ятиріччя у 1975 році та ударника дванадцятого п’ятиріччя у 1990 р. Була переможцем трудової вахти у 1971 році, переможцем соціалістичного змагання у 1973 році. Також нагороджена медаллю "За доблесну працю”, грамотою пошани у 1988 р.

З тих часів Надія Якимівна згадує: "Кожної п’ятниці був санітарний день, скрізь завжди мало бути чисто. А коли очікували комісію з району чи області, а, зазвичай, вона приїжджала перед Новим роком, то для того, щоб прикрасити ферму, привозили гілля сосни, дощик та вату. Прикрашали всі, хто там працював, кожен прикрашав ту частину, за яку був відповідальний". Баба Надя згадує, що у корівниках навіть були вазони, а гілля сосни розвішували всюди та прикрашали дощиком і ватою.
  Зараз Надія Якимівна проживає у Пляшеві. Живе вона сама, має невеличке господарство, за яким сама доглядає. Хоч і важко іноді, та на допомогу приходять її хороші сусіди. У цьому році Надії Якимівні виповнилося 83 роки. Я бажаю їй здоров’я, щастя та прожити ще багато років!

Марія Заводська, учениця 10 класу

Переглядів: 581 | Додав: gonchar2101 | Рейтинг: 5.0/5