Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSП`ятниця, 24.04.19, 05:59

Головна » 2019 » Січень » 26 » Тиждень біології, хімії та основ здоров'я
Тиждень біології, хімії та основ здоров'я

З 22 січня по 25 січня в Пляшевському ліцеї проходив тиждень біології, хімії та основ здоров'я.
  22 січня у 8 класі відбулася гра "Еврика" з біології. У грі брали участь дві команди. Капітани команд обирали категорію запитання. Таким чином, команди по черзі відповідали на запитання, які їм ставили. Перемогла команда, капітаном якої був Грицаюк Олексій, учень 8 класу.

23 січня у 7 та 8 класах пройшов урок "Цікавої хімії". Під час уроку діти переглянули цікаві досліди:
1) Чому світлішає чай з лимоном?
2) Готували "шипучку", взаємодією соди з оцтом. Спостерігали бурхливу реакцію.
3) Пірнаюче яйце. В розведений розчин (1:1) оцту з водою опускали яйце. Через деякий час воно спливає на поверхню і починають підійматись бульбашки вуглекислого газу.
4) Спостерігали дію соку червоного буряка на оцет.
5) Що таке гримучий газ? Взаємодія магнію із сульфатною кислотою. Спостерігали бурхливу реакцію з виділенням водню.
6) Готували перенасичений розчин кухонної солі та опускали шматочок картоплини, вона спливала вгору.
7) Хімічний хамелеон. До розчину калію перманганату додавали розчин лугу. Утворився розчин зеленого кольору, а коли додали сульфатної кислоти, то утворилася сіль рожевого кольору.
8) "Фараонові змії". а) Насипали конусом пісок, просочували етиловим спиртом. У центрі робили заглиблення і насипали суміш питної соди і цукрової пудри (1:6). Підпалювали спирт і спостерігали утворення "змій". б) На пластинку сухого спирту поклали 3 таблетки фталазолу та підпалили. Спостерігали утворення "змій".

Учні відповідали на запитання хімічної вікторини. Слухали розповідь вчителя про домашню хімчистку та експертизу на кухні.
  24 січня проводився тренінг "Здоров'я - найбільше багатство" з учнями 1-6 класів.
  Завдання тренінгу:
1. Основні способи збереження здоров'я.
2. Проаналізуйте шляхи зараження інфекційними хворобами.
3. Дізнайтесь, як уникнути зараження інфекційними хворобами.
  З шматочків створили дерево "Що ми очікуємо від тренінгу". Намалювали свою рожеву мрію. Назвали прислів'я та приказки про здоров'я.
  Діти склали казки про віруси, бактерії та ліки. Створили квітку здоров'я "Що потрібно робити, щоб зміцнити здоров'я". Грали з кульками в гру "Здоровий організм", написали записки для друга, який хворіє. Грали в гру "Зіпсований телефон", загадували бажання в колі.
  25 січня відбувся урок-семінар "Вплив алкоголю, наркотиків і токсинів на організм людини". Учні писали біологічний диктант. Слухали розповідь вчителя "Наркоманія - "біла смерть".
  Масюк Іванна підготувала розповідь про наркотики. Сидорук Діана повідомила про поширення наркотиків, а Скруха Богдан розповів про розвиток наркотичної залежності. Гончар Орест повідомив про алкоголь та проблеми, що виникають у зв'язку з його вживанням. Пилипюк Віка розповіла про безпечне вживання алкоголю, лікувальні властивості деяких напоїв. Романюк Анастасія підготувала презентацію "Небезпека алкоголю".

Бузан Марія Михайлівна,
вчителька хімії, біології та основ здоров'я

Фотографувала Діана Сидорук,
учениця 11 класу