Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 24.03.28, 16:57

Головна » 2017 » Лютий » 25 » Тиждень фізики
Тиждень фізики

"Найважливіше завдання цивілізації – навчити людину мислити"
Томас Едісон

20-24 лютого у школі відбувалися різноманітні заходи з нагоди тижня фізики. Розпочався предметний тиждень з оголошення його плану на шкільній лінійці. Великий інтерес школярів привернув конкурс ребусів, кросвордів та головоломок та фізичну тематику. Особливо активними були учні 10 класу. Вікторія Федорчук першою знайшла розгадку складного ребуса, розшифрувавши слова Річарда Фейнмана «Нам надзвичайно пощастило, що ми живемо в той час, коли ще можна робити відкриття». Мар’яна Зозуля стала переможцем серед любителів розгадування анаграм, а Павло Стрілець знайшов розв’язок фізичного кросворду.

Дізнатися більше про наших геніальних співвітчизників, учених-фізиків, школярі мали нагоду, переглянувши документальний фільм "Нашого цвіту - по всьому світу. Українські фізики за кордоном». Для багатьох стало справжнім відкриттям те, що чимало необхідних людству винаходів зроблено українськими вченими.
   У вівторок учні 9-11 класу стали учасниками шкільної наукової конференції. Перед ними виступили учасники ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України: Павло Стрілець (10 клас) та одинадцятикласники Валентина Сьомак і Юрій Харчук. Учні зачаровано слухали своїх товаришів, які цікаво розповідали про свою наукову діяльність.

В четвер, відповідно до програми тижня фізики, відбувся фізичний турнір. Змагалися команди «Еврика» (Грицаюк Дмитро, 7кл.; Романюк Олеся, 8 кл.; Гончар Орест, 9 кл.; Стрілець Павло, 10 кл., Харчук Юрій, 11 кл.) та «Ньютонові діти» (Пилипів Яна, 7 кл.; Ткачук Анастасія, 8 кл.; Скруха Богдан, 9 кл.; Зозуля Мар’яна, 10 кл; Сьомак Валентина, 11 кл.). Боротьба виявилася надзвичайно емоційною та напруженою. Після розминки та конкурсу знавців історії фізики солідну перевагу в рахунку забезпечила «Еврика». До честі гравців команди «Ньютонові діти», вони не припиняли боротьбу і в наступних двох турах зуміли зрівняти рахунок. Результат – 57:57!

А завершили програму тижня фізики юні фізики-експериментатори. Одинадцятикласники Сергій Заводський, Юрій Харчук та Микола Кравчук продемонстрували різноманітні цікаві досліди, настільки ефектні, що виглядають справжніми фокусами. В руках вправних школярів відбувалися дива: вода не виливалася з перекинутої догори дном склянки, куряче яйце пролізло в пляшку через вузеньке горлечко, наповнена водою пляшка була проколота тонкою дротиною. Великий інтерес глядачів викликала демонстрація диска, який, немов зачарований, котився вгору по похилій площині. А ще - навички швидкої лічби показав Юра Харчук, протягом кількох секунд добуваючи кубічний корінь з шестицифрових чисел.

Кожен учень, котрий долучився до проведених заходів, отримав потужний імпульс до вивчення фізики і переконався, що це надзвичайно цікавий предмет.

Володимир Гончар, вчитель фізики

Переглядів: 516 | Додав: Gonchar | Рейтинг: 5.0/2