Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSВівторок, 25.01.28, 04:40


 
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 357
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу




 

 







Шкідливість алкоголю

Вживання алкоголю докорінно змінює поведінку людини. Механізм дії алкоголю до примітивності простий. Вжитий етанол, надходячи в кору головного мозку, в першу чергу пригнічує центри, які відповідають за виявлення почуттів: сердечність, доброту, правдивість, талант. Зате кожний ковток алкоголю неначе відкриває шлюзи тих ланок головного мозку, які зберігають наші ниці устремління: брехня, брутальність, цинізм, підлість, хамство, егоїзм.

Для питущих підлітків характерні зазнайство, зарозумілість, безцеремонність, зухвалість, вихваляння, які легко змінюються пригніченістю, безпорадністю та пасивною покорою. їм важко прогнозувати події, вони втрачають здатність реагувати на стимули та покарання, живуть одним днем. У них спостерігається зайва балакучість, перебільшена самооцінка.

Згубний вплив алкоголю на підлітків особливо небезпечний тим, що незміцнілий організм швидко звикає до нього. Недаремно народна мудрість стверджує: "Посієш звичку, пожнеш характер, посієш характер - пожнеш долю".

У підлітків, які зловживають алкоголем, спостерігаються різноманітні розлади, переважно емоційній та вольовій сфері. Так у них падає громадська активність, згасають трудові навички, страждає здорове честолюбство, знижуються моральні якості.

На перший план виступають такі емоційні порушення, як грубість, запальність, недбалість, безініціативність. Підлітки стають неуважними до близьких, а часом і жорстокими, у стосунках з друзями - нещирими, холодними, замкнутими та недовірливими. Невимушено вони почуваються тільки в "своєму колі".

Чим приваблює алкоголь? Часто чуємо: "Вип'ємо - зігріємося", "вип'ємо для сміливості". Він збуджує, підбадьорює, змінює самопочуття, робить бесіду жвавою і невимушеною, що характерно для товариства молодих людей.

Відчуття бадьорості та веселощів, як правило, змінюється кволістю, сонливістю, пригніченістю. Координація рухів буває настільки порушена, що не дає змоги йти прямою лінією. Язик стає неповоротким, мова - надмірно голосною, невиразною, що пов'язано із зниженням слуху в цей час. П'яний відчуває труднощі при доборі слів, окремі слова і фрази повторює по кілька разів. Ось вам тільки для "настрою".

Алкогольне сп'яніння — одна з найчастіших причин раптової смерті. Судові медики зазначають, що серед замерзлих сліди алкоголю виявляються у 82 % випадків, серед утоплених - у кожного другого.

Під впливом алкоголю поступово руйнується весь організм людини, порушується ритмічність і узгоджена діяльність всіх його систем. Під впливом  алкоголю розвивається цироз печінки, хворобливо реагує на алкоголь і серце людини, страждають нирки, змінюється склад крові.

Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Міні-чат
200





Copyright MyCorp © 2025
Конструктор сайтів - uCoz