![](/_nw/7/s37750808.jpg)
Починаючи з 2 квітня Венера знаходиться поблизу Плеяд. Венеру можна легко знайти у західній частині неба після заходу Сонця. Коли ж небо стане темнішим, поблизу неї з'являються і "Сім сестер".
7 квітня настане повний Місяць, який цього разу буде Супермісяцем. Супермісяць – астрономічне явище, коли повний місяць збігається з перигеєм – найближчою до Землі точкою її еліптичної орбіти. У цей час Місяць значно більший і яскравіший, ніж зазвичай. Квітневий повний місяць ще називають Рожевим, оскільки американські індіанці пов’язували його з появою перших весняних квітів – диких флоксів.
15 квітня Юпітер, Сатурн, Місяць та Плутон будуть знаходитися близько на нічному небі. Плутон не вдасться побачити без телескопа, а от Юпітер та Сатурн будуть доступними для спостережень неозброєним оком.
Протягом 16-25 квітня відбуватиметься метеорний потік Ліриди. Його максимум припадає на 21-22 квітня. У цей час протягом години можна буде спостерігати до 20 метеорів. Іноді ці метеори здатні створювати яскраві сліди, які застигають в небі на кілька секунд. Цього року будуть хороші умови для їх спостереження, адже саме настане фаза Нового Місяця і небо виглядатиме темним. Очікувати появи метеорів слід у сузір'ї Ліра.
У кінці квітня Венера досягне значної яскравості. Спостерігати її можна або на заході після заходу Сонця, або у східній частині неба перед сходом Сонця.
Захоплююче виглядають на нічному небі "ланцюжки" супутників проекту Starlink. Для того, щоб спланувати їх спостереження, можна скористатись сайтом www.heavens-above.com. Не забудьте вказати координати свого населеного пункту у налаштуваннях.
Обов'язково виділіть частину свого часу астрономічним спостереженням - не пошкодуєте!
Володимир Гончар, вчитель фізики та астрономії |