Сьогодні на спортивному майданчику Пляшевського ліцею школярі під керівництвом Гончара Володимира Михайловича, вчителя фізики, зібралися, щоб весело і з користю поспілкуватися на фізичні теми, поглибити й узагальнити знання про фізичні явища, закони, прилади, виявити вміння застосовувати набуті знання на практиці. А подія виявилась незвичайною – запуск моделі космічної ракети, приурочений відзначенню Всесвітнього тижня космосу.
Людина завжди прагнула пізнати незвідане. Космос — такий близький і водночас далекий — завжди вабив людей. Що там, на зірках? Наскільки вони далеко? Які за розміром? Як впливають на наше життя? Чи видно з зірок Землю? Яка Земля з космосу? Чи безмежний Всесвіт?
Досягнення космонавтики вже з перших років дозволили подивитися на нашу Землю, третю планету від Сонця, збоку і побачити, яка вона маленька й беззахисна, й разом з тим – унікальна й приваблива. А першим, хто зумів оцінити її справжню красу, був Юрій Гагарін, котрий здійснив перший вдалий політ у космос 12 квітня 1961 року. О 9.07 годині його космічний корабель стартував з космодрому Байконур, облетів Землю за 108 хвилин і приземлився поблизу міста Енгельс.
Учні нашого ліцею, особливо молодші, мабуть уявляли себе справжніми підкорювачами неба. Уважно спостерігали за підготовкою запускної установки, готувалися до старту, перед тим уважно оглянули власне ракету. Вона була виготовлена умілими руками вчителя фізики і працювала на водяному двигуні. Керував запуском, як і належить, Володимир Михайлович.
Мить – і запуск здійснився! Море позитивних емоцій отримали учасники дійства. Хто зна, можливо серед них є і майбутні підкорювачі справжніх космічних далей, хто буде в майбутньому намагатися якомога глибше його пізнати, щоб використовувати ці знання на благо — людей, природи, Землі?..
Лариса Сьомак, заступник директора з навчальної роботи |