Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСереда, 20.02.26, 21:59


 
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 236
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу Адміністративна відповідальність неповнолітніх

Одним з різновидів юридичної відповідальності є адміністративна відповідальність, що полягає у застосуванні до особи, яка вчинила адміністративний проступок, певного заходу – адміністративного стягнення.

Адміністративна відповідальність урегульована нормами адміністративного права, в яких наводиться повний перелік адміністративних проступків, адміністративних стягнень і органів, уповноважених застосувати їх. 

Суб’єктами адміністративних правопорушень є фізичні особи – громадяни і посадові особи. Серед суб’єктів  адміністративних правопорушень вирізняються так звані спеціальні суб’єкти, а саме такі, які  мають певні особливості щодо вчинення окремих адміністративних правопорушень або не несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах.

До них належать , зокрема,  неповнолітні, тобто усі особи у віці  до 18-ти  років. Чинне законодавство України осіб, які не досягли 14-го віку , називає малолітніми, а осіб у віці від 14-ти до 18-ти років – неповнолітніми.

Кодексом України про адміністративні правопорушення  встановлено, що до  адміністративної відповідальності притягуються особи, яким на момент скоєння правопорушення виповнилось 16 років.  Справи про такі правопорушення уповноважені розглядати районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди (судді).

Згідно із ст. 13 КпАП України до осіб віком 16-18 років , які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються відповідні заходи впливу. Адміністративна  відповідальність неповнолітнього може настати тільки тоді, коли 16 років йому виповнилось саме до моменту вчинення протиправного діяння, а не до вирішення питання про притягнення його до адміністративної  відповідальності.

У разі вчинення особами віком від 16-ти до 18-ти років адміністративних  правопорушень,  передбачених  статтями 44, 51,  121-127,  частинами  першою,  другою  і  третьою  статті 130, статтею  139,  частиною другою статті 156, статтями 173, 174, 185, 190-195  КпАП України  ,   вони   підлягають   адміністративній відповідальності  на  загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого  правопорушення  та  особи  правопорушника до зазначених осіб (за  винятком  осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею  185)  можуть  бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу, а саме:

-          зобов’язання публічно або в іншій формі вибачитись перед потерпілим;

-          попередження;

-          догана або сувора догана;

-          передання неповнолітнього під нагляд батькам або особам , які їх замінюють , або під нагляд педагогічному колективу чи трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.

Слід зазначити, що скоєння  адміністративного  проступку неповнолітнім є обставиною, що пом’якшує відповідальність ( ст. 34 КпАП України).      Пояснюється це тим, що неповнолітні загалом не мають стійкої психіки, достатнього життєвого досвіду, не завжди усвідомлюють шкоду від заподіяного, легко піддаються впливу інших осіб, особливо старших за віком , що часто стають організаторами або підбурювачами правопорушень; враховується також, що неповнолітні легко піддаються виховному впливу і можуть виправитись без застосування до них жорстких заходів адміністративного стягнення.

Міні-чат
200
Пошук
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Архів записів

Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz