Пляшевська загальноосвітня школа має довгу і цікаву історію. Адже існувала вона ще за часів Польщі. Відкрита була в 1913 р. Приміщення тогочасної школи дотепер не збереглося. А було воно на околиці села на березі річки Стир. Директором був тоді п. Товстий Євген.
З 1939 року це була початкова школа, в якій учителював місцевий житель Ляшук Микола Якович. В ці часи вчителі здебільшого мали освіту 4 класи.
В роки Великої Вітчизняної війни школа припинила своє існування, в її приміщенні була пральня.
В 1945 році відновили школу. Тоді за направленням Ровенського відділу освіти приїхали в наше село дві молоді вчительки – Підласа Марія Григорівна та Окусок Марія Кирилівна – випускниці Городнянського педагогічного училища Чернігівської області. Підласа М. Г. очолила школу і була її керівником наступні 5 років. Добре, що місцеві жителі зберегли приміщення та шкільне обладнання. В школі було 6 класних кімнат.
Вчительський колектив згодом поповнився. Змінювалися директори:
- Підласа Марія Григорівна
- Починюк Іван Назарович
- Бондаренко Ліда Семенівна
- Жучкова Раїса Іванівна,
- Довбиш Григорій Миколайович (1959 – 1961 рр.)
- Хаценко Марія Миронівна
- Стрик Антон Євдокимович
- Ткачук Василь Савович (1963– 1969 рр.)
- Іващенко Микола Петрович (1969 – 1970 рр.)
- Ногачевський Степан Павлович (1970 – 1972 рр.)
- Островський Геннадій Степанович (1972 – 1978 рр.)
- Ремесник Петро Андрійович (1978– 2005 рр.)
- Гогой Павло Петрович (2005 – 2010 рр.)
- Ремесник Петро Андрійович (з 2010 р.)
До 1950 р. школа була початковою, а з 1950-го – семирічка.
В цей час вчителі вели активну громадську діяльність. Так, Підласа Марія Григорівна завідувала хатою – читальнею для молоді і дорослих. У вільний від роботи час вчителі разом з місцевими жителями організовували вистави, читали вірші. Зусиллями аматорів були поставлені «Наталка-Полтавка», «Назар Стодоля», «Глитай або ж Павук».За виручені гроші купували книжки, гасові лампи, керосин, усе необхідне для просвітницької роботи. Приходили на вистави і «гості з лісу» - воїни УПА, які спочатку з недовірою ставились до діяльності вчителів. Але побачивши, що молоді вчителі несуть культуру в маси, дають дітям знання, ставлення своє змінили .
Крім навчання дітей, вчителькам доводилося виконувати й інші обов’язки та навантаження. Так, Марія Григорівна вела місцеві колгоспні новини по радіовузлу. А ще ходили по хатах навчали грамоті старших людей, які в силу обставин були безграмотними. Крім цього, кожна вчителька мала 0,25 соток цукрових буряків.
Вчителька Підласа Марія Григорівна була незмінним депутатом сільської Ради та районної Ради чотирьох скликань.
Вчитель історії Довбиш Григорій Миколайович був захоплений історичною минувшиною с. Пляшева. Уже в вересні 1951 р. він разом з учнями старших класів досліджував правий берег р. Стир. На відстані приблизно 200м від школи річка, підмивши берег, вимила знаряддя праці і мисливства стародавніх людей: ручні рубила, крем’яні ножі, заготовки з каменю. Так було виявлено стоянку палеоліту – 10-12 років тому. Ведучи пошукову роботу на полях навколо о.Журавлиха, знаходили козацькі люльки, зотлілі від іржі наконечники списів. Ці експонати стали унаочненням уроків історії, а пізніше були передані до музею «Козацькі могили».
У 1963 р. школа перейшла у «нове» приміщення (тепер магазин в центрі села), бо старе приміщення стало аварійним. Це вже була восьмирічна школа. Директором в цей час був Ткачук Василь Савович. Школа була зовсім маленькою – всього лише 4 класні кімнати, тож доводилося навчатися у дві зміни.
В середині 60-х років минулого століття тодішній директор школи Ткачук В. С. ініціював будівництво нової школи. Сприяли будівництву голова колгоспу Пастух Павло Тимофійович, тодішній завідуючий Млинівським райво Тищук Михайло Кузьмович та місцева влада. Керував бригадир будівельників Бекало Василь Іванович.
Колись це був пустир. Але природні умови – річка, ліс поблизу, багато простору для стадіону, тиру сприяли фізичному розвитку дітей. У 1968 році урочисто відкрила двері учням теперішня наша школа. Директором став Ногачевський Степан Павлович, Ткачук Василь Савович – завучем.
Пізніше, коли директором школи став Островський Геннадій Степанович, школа набула свого найбільшого розквіту. Цей керівник був ініціатором кабінетної системи. Йому вдалося разом із вчителями цей задум втілити в життя. Руками працівників школи були створені навчальні кабінети – історичний, в якому була електронна карта; хімічний, фізичний, географічний, біологічний, лінгафонний кабінет іноземної мови. Школа була осередком середньої освіти. Учні з сусідніх сіл: Острова, Рідкова, Пляшівки, Вербня, Глибокої Долини здобували середню освіту у нас в школі.
В школі працювали хоровий гурток, математичний, духових інструментів. Учасники займали призові місця в змаганнях різних рівнів.
Вчителі брали також активну участь в художній самодіяльності. В клубі завжди організовували концерти, приурочені до державних свят.
Із своїх стін Пляшевська середня школа випустила багато учнів. Колишні випускники працюють у різних сферах. Серед них є вчителі, лікарі, військові, бізнесмени, службовці, священники.
22 грудня 2017 року рішенням сесії Демидівської селищної ради утворено Пляшевський ліцей Демидівської селищної ради Рівненської області, який є правонаступником Пляшевської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Радивилівського району Рівненської області.
Тут працюють 21 вчителів під керівництвом директорки Сьомак Лариси Яківни, серед яких 2 вчителі-методисти (Грицюк Г.Д., Гончар В.М.). Приміщення школи, хоч і старе, але класні кімнати просторі і світлі. Є сучасний навчальний комп’ютерний комплекс, кабінет фізики, оснащений мультимедійним інтерактивним комплексом та швидкісним доступом до мережі Інтернет, шкільний автобус, яких підвозить учнів з сіл Солонів, Острів, Глибока Долина, Копань.
Діє пришкільний гуртожиток на 30 місць з належними побутовими умовами.
Шкільний музей, створений зусиллями учнів, вчителів, ветеранів, про історію школи може розповісти мовою експонатів.