Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSВівторок, 24.05.07, 06:35

Головна » 2021 » Березень » 20 » Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі
Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі

Я вибрала долю собі сама.
 І що зі мною не станеться-
у мене жодних претензій нема
до Долі - моєї обраниці.

Ліна Костенко

У народі кажуть, що 19 березня прилітають з вирію лелеки - птахи в українському фольклорі обожнювальні і тотемні.
  Мабуть, саме вони принесли в цей день у далекому 1930 році в сім'ю ржищівського вчителя немовля - дитину, яка згодом стала Ліною Костенко.
  Ліна Костенко є видатною постаттю українського культурного життя.  Її поезія - по-справжньому неповторне явище духовного життя української нації. Торкаючись наших душ, вона пробуджує світлі і радісні почуття, робить нас благороднішими, чистішими. Саме тому ми, учні 11 класу, не могли оминути увагою цю знаменну дату – день народження Великої Українки.
  Сьогодні, 19 березня,  в Пляшевському ліцеї відбулася наукова учнівська конференція "Геніальній поетесі  Ліні Костенко - 91 рік. Ліна Костенко - поет для епохи."
  Учні 11 класу презентували свої дослідження з таких питань:

• "Я вибрала Долю собі сама". Життєпис Ліни Костенко. (Чиж Аліна).
  • "Гармонія крізь тугу дисонансів". Її університети. У колі шістдесятників. (Пилипів Яна).
  • "Ліна Костенко - це позиція. Національна. Горда". У шістнадцятирічній ізоляції. (Ткачук Софія).
  • До проблеми "митець і влада", "митець і суспільство". (Томашевський Олег).
  • "Кожній сильній нації потрібні свої орієнтири". Ліна Костенко про безцінну Україну, невиліковну Росію та неземну любов. (Грицаюк Дмитро).

На конференцію були запрошені учні 10 класу. Учениці 8-го класу Масюк Марія, Бронтерюк Мар'яна та учениця 11-го класу Чиж Аліна продекламували свої улюблені  поезії  Ліни Костенко («Крила», «Шипшина», «Страшні слова, коли вони мовчать».
  Також слід подякувати нашій бібліотекарці Хміль Марії Миколаївні за прекрасне оформлення тематичної виставки «Ліна Костенко – Особистість! Творча і неординарна!»
  Ця учнівська конференція дозволила випускникам спробувати себе у ролі справжніх науковців, а глядачам - дізнатися більше цікавинок про Ліну Костенко, цю дивовижну жінку.
  Її називають залізною жінкою. Сильна. Рішуча. Королева української поезії. Не зламалася, не зневірилася, не занепала духом, а шліфувала своє поетичне слово. Свою позицію завжди виражала прямо і відкрито. Представників влади лякала і дратувала її принциповість і прямота. Ліна Костенко підкреслює,  наскільки важливо бути особистістю, мати власну точку зору, мислити творчо та неординарно. Вона - приклад для наслідування, справжній поет для епохи.

Яна Пилипів,
учениця 11 класу Пляшевського ліцею