Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSПонеділок, 24.05.06, 13:04


 
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 353
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу




 

 







Головна » 2021 » Листопад » 12 » «Від Нестора-Літописця до XXI століття»
22:23
«Від Нестора-Літописця до XXI століття»

  З метою возвеличення рідної мови та в рамках Тижня української мови, приуроченого Дню української писемності та мови, учні 9 класу Пляшевського ліцею гідно змагалися у різноманітних конкурсах, були активними, чемними, красномовними. Зарекомендували себе як культурна молодь, яка усвідомлює велике значення мови в житті народу. 
  Ми провели цікавий виховний захід «Від Нестора-Літописця до XXI століття». Здійснили короткий екскурс в історію рідної мови. Під час виховної години вшанували пам’ять Нестора Літописця, покровителя учителів та учнів, дізналися історію виникнення свята, подивилися фільм про Нестора-літописця, захоплено говорили про красу й багатство нашої мови, міркували, дивилися мотиваційні відео на підтримку української мови. 

   

  Класний керівник Грицюк Галина Дмитрівна розповіла актуальні факти про важливість української мови для сучасності. А лінгвістичні повідомлення, кросворди, мовознавчі вікторини стали основою жвавих обговорень, виру емоцій та висновків про значення української мови у житті громадян нашої держави. 
  Максим Рильський закликав: «Пильно і неперестанно політь бур'ян». А «бур'яну» ж у нашій мові так багато! Навіть ті, хто на уроках досить вправно спілкується рідною мовою, після уроків уживають українсько-російську суміш. Крім того, в мову вкрадаються так звані «сучасні» вислови, які є вульгарними і ведуть до деградації особистості. Слова «класно», «кльово», «балдьож» і подібні можуть свідчити тільки про духовну убогість мовця, відсутність національномовної свідомості. 

  Так, часто ми чуємо вирази типу «построїли дом», «музикальна школа», «бувші учні», «сама краща дівчина», «відкрийте вікно», «підніміть руки». Треба докласти всіх зусиль, щоб позбутися звички говорити «по-простому». Говорити слід правильно, бо перед нами відповідальне завдання: узяти все краще з надбання наших предків, сконцентрувати весь розум і духовний потенціал нації, щоб відродилася і розквітла Україна, щоб усміхнулася доля нашому народу. 
  Вчімо українську та шануймо її!

Мар’яна КАЧАН, учениця 9 класу Пляшевського ліцею

Переглядів: 254 | Додав: Gonchar | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
avatar

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz